Dobrý den,

jmenuji se Lucie Novotná, narodila jsem se v Praze a jsem

vyučena jako prodavač motorových vozidel :-)

12 let jsem prodávala autodíly v jedné větší společnosti a ve volném čase tunila vždycky nějaké ( chudák ) auto :-))

 
 
Před několika lety mě však napadlo vylepšit jednu malinkatou komodu ....
1.komodička :-)
 
 
V mé hlavě se tehdy zrodila myšlenka a zároveň se tak pomalu začal zhmotňovat můj sen o prodeji nábytku, který se mi líbí a sama bych si ho mohla dát domů. V té době byl totiž v českých obchodech takový nábytek nemožné sehnat.
Postupem času jsem rozšiřovala sortiment.


Nyní spolupracuji hlavně s jedním úžasným truhlářem z Vysočiny. Kromě jeho poctivě a kvalitně odvedené práci, mě také oslovil tím, že pracuje se dřevem i z borovic z vlastního lesa.

Dále s panem truhlářem z Orlických hor (lavice, křesla...) a dalším panem Mistrem !! z nedaleké vesnice ( police, kredence na míru..).
Má další, avšak neméně důležitá spolupráce, je s velkovýrobnou komod a drobnějšího nábytku.


Hotový nábytek mi přenechají v surovém stavu a já se mu potom snažím vtisknout duši :-) - penetrace, barvy, patina, probrus, patina, lak č1, vyhlazení, lak č.2 vyhlazení, popř kompletace… Občas mi také pomůže někdo z rodiny, například s ručním vyhlazováním, balením apod. Patinu však dělám pouze a jenom já, protože zkoušel-li to dřív kdokoliv jiný, nebyla jsem spokojená…asi jsem moc náročná :-), tak se nezlobte za případně delší dobu dodání.

 
Miluji historii a během focení se nechávám inspirovat zákoutími naší staré chalupy postavené před první světovou válkou. Je to také návštěva Itálie, konkrétně oblasti Toskánska, která mě inspirovala vymyslet a namíchat úplně novou barvu: toskánská zelená :-) 
 
.. foto TOSKÁNSKÁ ZELENÁ
 
 
Nábytek VanillaWood musí mít něco navíc a to něco navíc, je duše, kterou poznáte možná až za mnoho let na svých dětech, které budou nostalgicky vzpomínat na stůl, komodu, příborník, se kterými prožili celé dětství.
Můj život je převážně v dílně, je to dřina a časově velmi náročná práce, ale věřím, že výsledek stojí za to. Nábytek prý dělá radost a když mi paní napíše, že jim náš stůl stmeluje rodinu…...pro takové chvíle se vyplatí žít a dál pracovat :-)
 
 

Děkuji Všem zákazníkům za úžasnou přízeň, fotky, příběhy atd. !!!

Nové zákazníky srdečně vítáme a třeba si něco vyberete.

 

Lucie Novotná & mini tým :-)